Jdi na obsah Jdi na menu
 


Subaru Legacy Outback 1997 - nový model

     Ojedinělý model v nabídce japonského výrobce Subaru, kombi Legacy Outback, je průkopníkem mezi automobily spojujícími vlastnosti reprezentativního vozu a robustního vozidla pro volný čas.

Pictures of  1997 Subaru Legacy Outback Wagon

     Fakt, že Subaru Legacy Outback se směle řadí mezi vozy vyšší střední třídy, je dán tím, že vychází z reprezentativně laděného a zvláště ve Spojených státech a Austrálii oblíbeného typu Legacy kombi. Ten je vyhlášený především pro svoji aktivní i pasivní bezpečnost a dlouhou životnost. Outback od něj prakticky zcela převzal líbivou karoserii zušlechtěnou nevšední dvoubarevnou kombinací laku i bohatou výbavou. V ní najdeme například airbag řidiče i spolujezdce, ABS, posilovač řízení, centrální zamykání, plynulé stmívání vnitřního osvětlení, elektricky ovladatelná boční okna i vnější zpětná zrcátka a netradiční, ale velmi ceněný prvek: dvě střešní okna. Na nedostatek místa si žádná z pěti přepravovaných osob rozhodně nemůže stěžovat. Díky variabilitě vnitřního uspořádání si vůz poradí také s objemnějšími předměty. Avšak i bez sklápění zadního sedadla pojme zavazadlový prostor o objemu 488 litrů hodně rozmanitou výbavu na cestu za víkendovým dobrodružstvím.

1997 Subaru Legacy Outback Wagon - Stillwater

     Na ní přijde vhod i podvozek se stálým pohonem všech kol, slušnými nájezdovými úhly a neobvykle velkou světlou výškou 200 milimetrů, za kterou by se nemusel stydět leckterý vůz pyšnící se přídomkem off-road. Jenomže na rozdíl od většiny pravých terénních čtyřkolek má outback velmi nízko umístěné těžiště. Díky tomu se vyznačuje špičkovými jízdními vlastnostmi především v zatáčkách, na čemž mají lví podíl také nápravy převzaté ze sportovního typu SVX. Nezanedbatelné není ani oproti většině off-roadů podstatně kratší brzdná dráha.

1997 Subaru Legacy Outback Wagon - Everything Else

     Zárukou příjemného svezení nejen na nezpevněných cestách je technicky vyzrálé pohonné ústrojí, které se skládá z pečlivě vyváženého čtyřválce s protiběžnými písty a ze čtyřstupňové samočinné převodovky. Automobil zvládá akceleraci z 0 na 100 km/h za 10,3 s a dovede uhánět největší rychlostí až 195 km/h. Uvážíme-li, že Subaru Legacy Outback obstojí jako reprezentativní vůz vhodný na cestu za obchodním jednáním stejně dobře jako elegantní společník při večerní jízdě do divadla či jako spolehlivý partner pro víkendové výlety, budeme v současné světové nabídce jen těžko hledat odpovídajícho konkurenta.

1997 Subaru Legacy Outback Wagon - For Sale

Cena v době testu nebyla známa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Mail list


Archiv

Kalendář
<< únor / 2022 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 579586
Měsíc: 2528
Den: 64