Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peugeot 406 Coupe 1997 - nový model

     Do dnešního spektra exkluzivních kupé se sportovním střihem přispěl Peugeot neobyčejně ladným modelem 406 Coupé.

PEUGEOT 406 Coupe HDI (2001-2003) Front + links

     Automobilka Peugeot učinila šťastný krok, když na trh uvedla v rámci inovace svého výrobního programu sedan s typovým číslem 406. Ten posléze doplnilo kombi. Francouzský výrobce však nezůstal jen u uvedených dvou verzí, což dokázaly loňské autosalony v Ženevě a Paříži. Na prvním z nich se představil zajímavý koncept spideru Toscana, jemuž nebyl osud zatím příznivě nakloněn. Kupé, které ozdobilo podzimní Paříž, se však již dočkalo realizace.

PEUGEOT 406 Coupe HDI (2001-2003) Front + rechts

      Při vývoji modelu 406 Coupé spolupracovala firma Peugeot s designérským studiem Pininfarina, které se stará též o jeho výrobu. Italští návrháři vzali za základ podlahovou plošinu a příď sedanu, ale i tak získalo kupé s dvoudveřovou karoserií svébytný vzhled. Přispělo k tomu kupříkladu prodloužení jeho délky o 60 mm v porovnání se sedanem při nezměněném rozvoru 2700 mm, posunutí předního střešního sloupku o 123 mm dozadu a neovyčejně citlivé a ladné řešení střední a zadní partie vozu.

PEUGEOT 406 Coupe HDI (2001-2003) Front + links

     Studio Pininfarina je také autorem interiéru kupé, jenž má na rozdíl od sedanu charakteristiku 2 + 2. Posádka má k dispozici zvlášť navržená sedadla, přičemž ta přední mají sklápěcí a posunovací mechanismus usnadňující přístup k zadním sedadlům. Přístrojová deska a středová konzola jsou sice uspořádány shodně jako v sedanu, avšak nechybí jim punc výlučnosti díky například doplňkům v kovově šedé barvě. Peugeot 406 Coupé nabízí svému uživateli nejen estetický zážitek, ale též maximální pohodlí. V nejvyšším stupni výbavy Pack vázaném k modelu s třílitrovým motorem V6 nechybí kožené čalounění, vyhřívaná sedadla s elektrickým seřízením a pamětí, audiosouprava typu 4050 s CD přehrávačem a deseti reproduktory JBL, klimatizace či airbag pro řidiče a spolujezdce. Za příplatek lze tento model zušlechtit ještě bočními nafukovacími vaky.

PEUGEOT 406 Coupe HDI (2001-2003) Innenraum

     K pohonu svého nejnovějšího kupé vyhradil Peugeot dva osvědčené zážehové motory se čtyřventilovou technikou, přičemž oba doplňuje buď pětistupňová mechanická nebo čtyřstupňová samočinná převodovka. Slabší z motorů je čtyřválec 2.0 poskytující největší výkon 97,4 kW. Náročnější zákazníci však dají přednost spíše vidlicovému šestiválci 3,0 l/140 kW, jenž s mechanickou převodovkou uděluje vozu největší rychlost 235 km/h a zrychlení z klidu na 100 km/h během pouhých 7,9 s. Na výborných jízdních vlastnostech  má zásluhu kvalitní podvozek. Ten sice konstrukčně vychází ze šasi sedanu, avšak samozřejmě doznal řady úprav. Jde zejména o jeho celkové snížení, zesílení kritických dílů a optimalizaci charakteristik soustavy pérování. Sériová výroba Peugeot 406 Coupé začala v letošním květnu a během léta bude zahájen prodej tohoto vozu na nejvýznamějších evropských trzích. U nás se plánuje jeho zařazení do nabídky Peugeotu během letošního podzimu.

PEUGEOT 406 Coupe HDI (2001-2003) Heck + rechts

Cena v době testu nebyla známa.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Mail list


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 516250
Měsíc: 3651
Den: 94